Słusznie wykonany montaż okna dopuści w dalszym ciągu ominąć nieznośnych niespodzianek.

Właściwie sporządzony montaż okna zezwoli z kolei minąć obrażających niespodzianek.
Krok 1

Na pewno na kroku stanu surowego trzeba przetestować regularność stworzenia ościeży (otworów okiennych) oraz betonowych nadproży. Późniejsze przemiany będą niezwykle krępujące. Należy wyrównać także boki otworu okiennego ze dziwnym uwzględnieniem wypoziomowania jego spodniej krawędzi, na której będzie opierać się okno. Otwór ościeży winien być o 5-6 cm większy i rozleglejszy od stosownych aspektów peryferyjnych futryn.
Krok 2

Przed wstawieniem okna trzeba koniecznie rozmontować ruchome skrzydła z przeszkleniami.
Krok 3

Do peryferyjnego perymetru futrynie przykręca się kotwy. Należy je rozdysponować w odległości ok. 25 cm od rogów ramy (ościeżnicę można też mocować na dyble; wymusza to wiercenia otworów w jej bokach i służy głównie w przypadku zapór jednowarstwowych).
Krok 4

Wstawienie ościeżnicy w otwór. Wypada ją podeprzeć na drętwych impregnowanych klockach zgrabnych (klocek taki musi wyszukać się pod każdym pionowym profilem!).
Krok 5

Manewrując klockami i podkładkami wypada szczegółowo wypoziomować dolną krawędź futrynie.
Krok 6

Zatamowanie ościeżnicy w pionie (w stosunku do role ściany) przy pomocy klocka o porządnie dobranej grubości. Wdziera się go obok wzniosłego skraju ramy, po-między profil, a ścianę,
Krok 7

Zatrzymanie ramy za pomocą klinów wkręconych blisko kątów.

Mity o oknach z Pcv...

Etap 8

Kotwy, przytwierdzone wcześniej do futrynie, przyczepia się do muru. W tak zainstalowaną futrynę można już wstawić skrzydła okienne. Wypada je zamknąć.
Krok 9

Dziurę dookoła ramy trzeba przemyć z pyłu czy też lekko ją nawilżyć. Dzięki temu montażowa pianka poliuretanowa otrzyma bardziej wartościową przyczepność.
Krok 10

Rozprowadzenie pianki równomiernie na całym obwodzie ramy. Zapełnia się nią ok. 1/3 głębokości dziury (po roz-prężeniu pianka zajmie następną wolną przestrzeń).
Etap 11

Po spęcznieniu i stwardnieniu pianki jej górujące fragmenty wypada ściąć mieczem równo z niwą okna.
Krok 12

Ościeże od wewnątrz najlepiej jest zgładzić przy pomocy kawałków płyty gipsowokartonowej. Należałoby nawiasem mówiąc pozostawić ok. 2-milimetrową nieszczelność na styku z ramą okna. Przestrzeń tę wypełnia się później masą silikonową lub akrylową. Więcej informacji tutaj - taśmy pakowe z nadrukiem - oferta - Pobratymczą dziurę trzeba również pozostawić po peryferyjnej stronie okna (pomiędzy ramą a tynkiem). O szczelności okien i ich prawidłowym funkcjonowaniu rozsądzają nie tylko dobre wyróżniki rozwinięte towaru, no i też, a może głównie, niezakłócony montaż.

Zestaw okien stworzony ze dziwną szczegółowością, z dochowaniem prawidłowej techniki i kolejności profesji zniży wyłonienie się mostków cieplnych i szkody energii w obiektu. Oto najistotniejsze kroki montażu okien.

Etap 1. Spreparowanie muru. Przed przystąpieniem do zestawu powinno się wnikliwie oczyścić mur z rzadkich kawałków oraz pyłu, a w sytuacji konieczności wdrożyć spód gruntujący. Na tle trybu montażu wypada zamontować albo zsunąć listwę parapetową.

Etap 2. Przyszykowanie okna. Kotwy, dyble albo nadzwyczajne śruby do zestawu okien muszą przekazać wszystkie brzemiona funkcjonujące na okno, dlatego trzeba je rozmieścić na pełnym jego perymetrze w odstępach nie ogromniejszych niż 70 cm. Następnie wypada przykleić do okna wstążki paroprzepuszczalne od zewnątrz i paroszczelne od środka.

Etap 3. Umieszczenie framudze. Ramę okna wypada zmieścić w otworze w ten sposób, żeby z każdej strony pozostała zachowana adekwatna szczelina dylatacyjna, z przetrzymaniem pionków i pułapów.

Zamieniasz okna względnie drzwi? Znajdź Dostarczycieli lub Kompanie montażowe. Określ, czego pożądasz, a specjaliści sami złożą Ci oferty. Usługa jest gratisowa. Osiągnij oferty od Firm
bądź dorzuć do Firm
Krok 4. Sprawdzenie przekątnych. Skonfigurowaną w murze futrynę stabilizujemy z wykorzystaniem klinów rozporowych i po ponownej obserwacji szczebli i pionów sprawdzamy również przekątne, które powinny być równe.

Etap 5. Montaż nieświadom. Jeżeli instalujemy okno na kotwy, trzeba mieć na uwadze, ażeby każdą z nich przykręcić do muru dwoma kołkami rozporowymi względnie posiłkowymi śrubami. Przy montażu na dyble lub śruby samowiercące trzeba uszczelnić otwory w dolnym module ramy.

Krok 6. Zwilżenie muru. Albowiem pianka montażowa utwardza pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu, zaleca się, ażeby przed jej nałożeniem zmoczyć mur wodą, między innymi. za pośrednictwem spryskiwacza.

Krok 7. Nakładanie pianki montażowej. Przestrzeń pomiędzy futryną a murem wypada naszpikować pianką, pobierając ją od smutku do góry, kierując pistolet lekko zygzakowatym ruchem. Po zastygnięciu pianki jej zbytek trzeba okaleczyć.

Krok 8. Przyklejanie taśmy paroszczelnej. Drugi schyłek przyklejonej wcześniej do okna taśmy paroszczelnej wypada osadzić do muru w taki sposób, ażeby zasłonić piankę. Zabroni to wdzieraniu się wilgoci z terytoria w spoinę, zawilgoceniu, owszem zagrzybieniu zapory.

Etap 9. Zawieszenie skrzydeł. Do tak przyszykowanej ramy możemy obecnie umieścić skrzydła, sprawdzić ich funkcjonowanie i w momencie konieczności wyregulować. Jeśli regulację na przestrzeni zestawu zrealizujemy przez przedystansowanie szyby, wówczas okucia zostaną w rozmieszczeniu taśmowym. Poprzez to w toku długowiecznej eksploatacji okna do zużycia pozostanie pełen nurt regulacji okuć.

Komentarze